• Królewskie kanapki

• 22 lutego uczniowie klasy 1b wykonali królewskie pyszne kanapki, które tryskały witaminami. Pierwsze słoneczne dni spowodowały, że uczniowie poczuli przypływ wiosennej energii. Mistrzowie kuchni poradzili sobie z krojeniem bułek, rogali, artystycznie ułożyli ulubione warzywa na kanapkach. Wszystko z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa. A potem już tylko "Królewskie śniadanie" w przemiłym gronie koleżanek i kolegów. Kolejne kanapki dzieci obiecały zrobić dla rodziców. Trzymamy za słowo!!!

Zdjęcie - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:1947

• Bookcrossing w MSP1

• 22 lutego w bibliotece szkolnej powstała specjalna półka (a właściwie prawie cały regał!) do Bookcrosingu.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

U nas będzie to pierwszy regał (trzy górne półki) przy wejściu do biblioteki.
            Każdy kto będzie zainteresowany którymś z tytułów będzie mógł zabrać go ze sobą do domu (na zawsze). Mile widziane będzie przyniesienie z domu innej, uszanowanej książki (dostosowanej do uczniów szkoły podstawowej), którą z kolei przygarnie inne dziecko.
            Książki w ramach bookcrossingu będą specjalnie oklejone (wewnątrz) i oznaczone logo Fundacji BookCrossing Polska.

Zapraszamy do korzystania z udostępnionych zasobów.

Działanie w ramach udziału szkoły w programie Ratownicy Czytelnictwa.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego uczniowie nasze szkoły uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Na zajęciach wykorzystano sztuczną inteligencję do poznania polskich pisarzy i poetów z wybranych epok. Do młodzieży przemówili więc dzisiaj Jan Kochanowski, Henryk Sienkiewicz czy Maria Konopnicka. Dużą atrakcją były współczesne wizerunki polskich pisarzy, usadowione współcześnie. Ochotnicy brali udział w kole fortuny z najmodniejszymi słowami używanymi przez dzisiejszą młodzież na profilach społecznościowych. Uczniowie starli się również w śląskich potyczkach słownych. Było czytanie po ślasku, odmiana śląskich słówek przez osoby, liczby i przypadki. Wykorzystując gry sportowe, planszówki młodzież poznała nowe słówka, układała z nimi ciekawe komiksy.

Wszyscy bawili się wyśmienicie.

Zdjęcia - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:1944

• Zaproszenie na konsultacje z psychologiem dla rodziców

• W związku z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich ul. M. Skłodowskiej-Curie 108 zaprasza rodziców na bezpłatne konsultacje z psychologiem dnia 27 lutego 2024r. w godzinach 13.00 - 18.00.

Konsultacje zorganizowano dla rodziców zaniepokojonych zmianami w zachowaniu dziecka (np. smutkiem, drażliwością, wybuchami złości, przeżywaniem niepokoju itp.).

Aby zgłosić chęć udziału w spotkaniu należy do 19 lutego wysłać wiadomość zawierającą numer telefonu kontaktowego na adres e-mailowy m.bozek@poradnia.piekary.pl

eduresized_plakat_depresja_2024.png

plakat_depresja_2024.pdf

• WOŚP - podsumowanie

• Drodzy wspierający WOŚP... DZIEKUJEMY za każdą wpłatę na naszą "szkolną skarbonkę". Dzięki Wam jako społeczność szkolna dołożyliśmy małą cegiełkę do tej wspaniałej inicjatywy.

Z okazji WOŚP w szkole odbył się między innymi konkurs "Góra Grosza dla WOŚP". Wygrała klasa 4a zbierając ponad 19kg drobnych monet!!!!

To prawdziwa GÓRA GROSZA!

Serdeczne gratulacje!!!

Do zobaczenia na kolejnej zbiórce za rok. Siema!!!

• Obiady - luty 2024r.

• Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Informujemy, że opłata za obiady za miesiąc LUTY 2024r. wynosi  86,80zł (14dni x 6,20zł= 86,80zł).

Termin płatności do 31.01.2024r.

Do wszystkich wpłat dokonanych po tym terminie naliczane są ustawowe odsetki. Prosimy o terminowość, dokładność i niezaokrąglanie przelewanych kwot.

„imię i nazwisko dziecka” – żywienie za LUTY 2024r.

Informujemy, że w przypadku nieobecności dziecka w szkole jest możliwość odliczenia należności za obiad, jeśli nieobecność będzie zgłoszona w godzinach porannych (do 7:30) pod nr telefonu 32 287 16 76, u intendenta szkoły lub kierownika świetlicy. Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie.

• Wycieczka klasy 7b do Katowic

• Klasa 7b wraz z wychowawczynią Panią Justyną Fifer oraz bibliotekarką Panią Magdaleną Dzierżak-Man 23 stycznia uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Katowic. Uczniowie stojąc przed najbardziej charakterystycznym budynkiem miasta - Spodkiem poznali historię miasta i kilka ciekawostek. Następnie wszyscy przeszli do Muzeum Śląskiego, gdzie zwiedzili stałą ekspozycję pt. "Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów". Później zobaczyli jeszcze trzy wystawy tymczasowe: "Chopinowi - Duda Gracz", "Spojrzenie w góry. Archiwum Wandy Rutkiewicz", "200 lat Kopalni Katowice. Nasza Kopalnia". Było Świetnie. Uczestnicy wycieczki zachowywali się wzorowo.

Zdjęcia - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:1935

• Laboratorium Przyszłości - nowości

• W szkolnym laboratorium przyszłości prace ciągle trwają i to z niesłabnącą intensywnością. W okresie przedświątecznym chętni uczniowie wszystkich klas starszych uczestniczyli w zajęciach gdzie własnoręcznie wykonywali przeróżne ozdoby. Dzięki wykorzystaniu: pił, młotków, dłut, wkrętarek i innych sprzętów powstały przepiękne wytwory. Zobaczcie uczniów wyjątkowo nie z  książkami, a młotkami w rękach - https://msp1piekary.edupage.org/album/#photos:album:1933